עבודה בקנדה – ברוכים הבאים

עד לא מזמן עבודה בקנדה הייתה ברירת מחדל לאותם חבר'ה צעירים שלא קיבלו ויזה לארה"ב אך במהרה הדבר התהפך והפוטנציאל הכלכלי של קנדה התגלה כלא פחות אטרקטיבי מארה"ב או מכל מקום אחר בעולם...

קצת על קנדה

המדינה השנייה בגודלה בעולם מונה כ- 34 מיליון תושבים. צעירים רבים רואים בקנדה כפתרון תעסוקתי אטרקטיבי ביותר בעיקר בגלל הכלכלה בקנדה מפותחת מאד, ובימים אלו הדולר הקנדי משתווה לשערו של הדולר האמריקאי. המזג האוויר משתנה מעיר לעיר אך בגדול ניתן לומר שקר! יש בקנדה חורף ארוך מאד מלבד חודשי הקיץ יולי-אוגוסט בהם חם. בקנדה שתי שפות רשמיות - אנגלית וצרפתית. חשוב לציין כי ממשלת קנדה בניגוד לארצות רבות מאד מעודדת הגירה והיא מכירה בכוחם של העובדים הזרים לשמור על יציבותה ועל יחסה הדמוגרפי. כמו כן תרבות השפע, הנופים היפיפים, האגמים העצומים, טבע פראי מרתק, אתרי הסקי הענקיים, מפלי הניאגרה המרהיבים וחיי הלילה עד השעות הקטנות הינם רק חלק קטן מהחוויה היוצאת דופן שהעבודה בקנדה טומנת בחובה.

למה קנדה?

מכיוון שקנדה הינה מדינה בה המגוון התרבותי הינו עצום בממדיו. אפשר לומר שהשילוב של התושבים הקנדיים, בעלי תרבות הצריכה האמריקאית והנימוס האירופאי הינו חלומו הרטוב של כל מוכר עגלות. כמו כן העובדה שאין צורך להוציא ויזה וכרטיס טיסה לטורנטו/ מונטיראול ניתן למצוא גם לפעמים ב-705 דולר הופך את קנדה ליעד הנפוץ ביותר אליו חבר'ה ישראלים רוצים להגיע לצורך עבודה בחו"ל. הקניונים בהם אנו עובדים הם מפוארים ונמצאים בלוקיישנים עתירי תיירים וקהל מקומי מבוסס מאד. בניגוד לארה"ב שכנתה של קנדה בה תחום המכירות בקניונים החל לפני כ-15 שנה, שוק העבודות בקנדה הינו בתולי יותר, מרענן, וחדש למרבית התושבים, מה שהופך אותה לקלה יותר וזורמת וכמו כן לרווחית הרבה יותר.

אופי העבודה בקנדה

העבודה בקנדה בתחום המכירות בקניונים מתרכזת בעיקר במכירת מוצרי קוסמטיקה, מיישרי שיער, מוצרי ים המלח, איפור מינרלי ומוצרים עונתיים כאלה ואחרים כגון צעצועים או כריות חימום. יום עבודה מתחיל מרגע פתיחת הקניון ועד לסגירתו, כ-11 שעות במרבית הקניונים מלבד יום ראשון שהוא יום קצר. כל עובד זכאי ליום חופש אחד בשבוע לבחירתו. חשוב לציין שהעבודה בעגלות לא מתאימה לכל אחד, זו עבודה תובענית מאד,מאתגרת, מעייפת ולא קלה בכלל...אתם יודעים מה אפילו קשה מאד, יש אנשים שהם מוכרים מלידה וזה הולך להם בקלות ויש כאלה כמו רובנו שבהתחלה קצת יותר קשה להם ולאט לאט הם קולטים את העסק ומתחילים לגלגל כסף, הסוד הוא להיות סבלניים. כמו כן תנאי המגורים אותן מעניקות מרבית החברות לעובדיהן בקנדה הינם צנועים יחסית אבל מובן שמדובר בדירות מאובזרות, מרוהטות בהן יש כל מה שתצטרכו ממכונת כביסה, עד סיר בישול. המשכורות נעות בין 100 ל-500 דולר ביום, אבל כמובן כמו שכבר בטח שמעתם בעגלות השמיים הם הגבול...

החוויה של מיטל בקנדה

"לפני כשנה וחצי, הייתי בצומת דרכים בחיי, בגיל 25 מצאתי את עצמי סטודנטית שנה ב’ בלי שקל על התחת, ממש מנסה לגרד את החודש וכמו כל חבריי חנוקה כלכלית באופן מעיק מאד ואז קיבלתי החלטה, אני רוצה לעבוד בעגלות! התלבטתי קצת איפה ואז החלטתי שאני רוצה לטוס לעבודה בחו"ל . הגעתי לחברה עם אנשים מדהימים, אווירה משפחתית, והכשרה מעמיקה. מכרתי חמישה חודשים מוצרי ים המלח, ונכון שסנטה קלאוס לא בא לקניון וזרק עליי כסף מהשמיים, עבדתי קשה מאד בשביל כל דולר מסכן אבל מה שכן חזרתי לארץ מסודרת כלכלית ועשיתי כסף שלא הייתי חולמת עליו בשום צורה שהיא לעשות בארץ. והנה אני כאן בארץ הקודש עם קצת יותר כסף בכיס מעבירה אליכם את השמועה, סעו לעבודה בקנדה זו פשוט מדינה מדהימה!!!!"

Comments are closed.