ויזת עבודה בקנדה

הרבה פעמים הדבר שמונע מאיתנו לטוס ולעבוד בחו"ל הוא הנושא של ויזת עבודה, בסה"כ אנחנו בני אדם וזה נורמלי לחלוטין שנרגיש צורך לשהות בצורה חוקית בכל מקום שבו נהיה ולא לפחד משוטר הגירה שיכול לתפוס אותנו בכתף בכל רגע ולבקש לראות את אישור העבודה שלנו. העבודה בקנדה באזורים מסוימים ועם מעסיקים מסוימים תוכל לענות לכם על הצורך הזה ובעצם לדאוג שכשתגיעו לקנדה לעבוד, תעשו זו בצורה החוקית ביותר בידיעת הממשלה הקנדית, כלומר, לא צריך לפחד, לדבר בשקט או לשמור על פרופיל נמוך.

עבודה בקנדה - פעם והיום

בעבר כמות ההקצאות לויזת עבודה בקנדה הייתה גדולה מאוד, אולם כיום, כמות ההקצאות קטנה ולכן הביקוש עולה על ההיצע. אלו מכם שיחפשו עבודה בקנדה וישאירו על המעסיקים הפוטנציאלים את הרושם הטוב ביותר הם אלו בעלי הסיכוי הגדול ביותר לקבל ויזת עבודה מהחברה. הסיבה לכך שהקנדים מעודדים הגירה לצורכי עבודה היא קידום הכלכלה שלהם, למעשה, הויזה לא ניתנת סתם כך, אלא רק אחרי שהוכח שהמועסק לא יתפוס משרה שאזרח קנדי יכול לעבוד בה. בצורה זו, הם מחזקים את הכלכלה וגם שומרים על האזרחים שלהם בטוחים, על כך נאמר "Oh, Canada".

עבודה בקנדה - כמה משלמים וכמה מרוויחים

בניגוד לעבודה בקנדה שלא עונה על תנאי החוקיות, במידה ותגיעו לעבודה עם אישור העבודה יהיו כמה דברים שעליהם תצטרכו לשלם. בתור התחלה, קיימת עלות הוצאת הויזה. לאחר שכבר מצאתם חברה שאיתה אתם רוצים לעבוד תצטרכו להתחיל את ההליכים עבור קבלת הויזה, ההליכים כוללים בתוכם גם תשלום של סכום די גבוה עבור הוצאת הויזה. בחלק מן החברות שתפגשו, יציעו לכם לחתום על צ’ק ביטחון על תשלום הויזה והחברה עצמה תשלם את העלויות. במקרים כאלה, קיימת לרוב התחייבות של לפחות 6 חודשים לאותה החברה. הצעד הבא יהיה כרטיס הטיסה שסביר להניח גם יהיה על חשבונכם. בהגיעכם לשדה התעופה בקנדה תצטרכו להסביר לפקיד שהגעתם כדי לעבוד ולשלם 150$ נוספים עבור חותמת ויזת העבודה בדרכון ואישורה הסופי. כמובן שבתור עובדים חוקיים תשלמו גם מיסים לממשלת קנדה, בנוסף לשכ"ד ועלויות מחייה. אלו מכם שיעשו את העבודה שלהם כמו שצריך, יכולים להחזיר את כל הכסף ששילמו מההתחלה כבר בתוך כמה חודשים, ומשם להתחיל להרוויח.

עבודה בקנדה - פלוסים ומינוסים

רוב אזורי העבודה בקנדה שמאפשרים הוצאת ויזת עבודה הם אזורים פחות מפותחים, אין זה אומר שהאנשים שם פחות עשירים או בעלי תרבות צריכה פחות טובה, אלא פשוט שהאזור עצמו פחות מפותח ומעניין, ניקח לדוגמה את גבעתיים ותל אביב, שתיהן מפותחות, בשתיהן ניתן למצוא עבודה ואנשים עם חשבון בנק מבוסס אבל כל מי שגר בגבעתיים וירצה לצאת ולבלות בזמנו החופשי סביר להניח יגיע לתל אביב, ההבדל בגודל של ישראל לבין הגודל של קנדה הוא הבדל עצום, ולכן בניגוד לארץ שאם משעמם באזור המחיה שלך אתה תמיד יכול לנסוע למרכז ולמצוא בילוי מעניין, בקנדה זה קצת יותר קשה, עם הפרשים של שעות בנסיעה בין עיר לעיר ולכן הנסיעה של גבעתיים-תל אביב, לא תתאפשר שם. דווקא אזורי העבודה הלא חוקיים הם האזורים המעניינים באמת, לצערנו. כמובן שהרבה מהאנשים שמגיעים לקנדה כדי לעבוד, מגיעים לקנדה - כדי לעבוד! ולכן אזורי הבילוי פחות מעניינים אותם, אם זה המצב שלכם ואתם רוצים ללכת על בטוח - אישור עבודה הוא המצאה מדהימה שהומצאה בדיוק בשבילכם!

עבודה בקנדה - מהו פסק הדין

זאת מדינה מעניינת, יפה ועם האנשים אולי הכי נחמדים בעולם כך לאלו מאיתנו שעבודה בקנדה היא החלום שלהם או סתם מחפשים ארץ מגניבה לעבוד בה, כן! אם נושא החוקיות מדיר שינה מעיניכם, אז טוסו לעבוד בצורה חוקית! אלו שפחות מעניינת אותם ויזת עבודה ויותר מעניין אותם הכסף, החיים הטובים והבילויים, טוסו גם כן, הדבר הכי גרוע שיכול לקרות הוא שיתפסו אותכם עובדים בצורה לא חוקית ויגידו לכם לא להיכנס במשך שנה שלמה לקנדה ולמזלנו העולם מלא במספיק מקומות לטייל בהם.

Comments are closed.