ייעוץ והכוונה לעבודה בחו”ל

יותר ויותר ישראלים כיום מדברים על האופציה של עבודה בחו"ל. ישנם המון שמועות והסברים שונים ומשונים על עבודות בחו"ל. יש המהללים את העבודה ובטוח גם שמעתם המון אנשים שיוצאים נגד העבודה בחו"ל. כמו שבטח שמתם לב נושא זה טעון ויש לגביו המון מחלוקות. מה שמבטיח בלבול לגבי ההחלטה האם כדאי לנו בכלל לטוס ולעבוד בחו"ל. בכדי לעזור לכם בהחלטה החשובה הזו, ננסה לתת לכם כמה פרטים טכניים שיעזרו לכם לגבש החלטה.

יתרונות העבודה בחו"ל

השכר הוא בכסף זר מה שאומר שהרווח שלכם יוכפל כשתגיעו לארץ. אם לדוגמא תעבדו באוסטרליה על כל דולר שתרוויחו שם, בארץ זה יהיה שווה כ 4 שקלים. מה שנותן משכורת גבוהה בהרבה מזו שבארץ. בנוסף תכירו אנשים אדירים שאתם תחיו ותעבירו את הזמן הפנוי שלכם. בימי חופש ושעות הפנאי תוכלו לצאת ולכבוש את המקום שאליו הגעתם משמע אתם לא רק תעבדו אלא יצא לכם לטייל המון ולראות מקומות מדהימים ביופיים. יתרון נוסף הוא שתחיו ברשות עצמכם ותתחילו תהליך של עיצוב אישי והתבגרות. תדעו להתמודד טוב יותר עם קשיים וכל עבודה תראה לכם קלה אחרי זה. תלמדו שפה זרה, ברמה גבוהה כך שהיא תהפוך לשפת דיבור שוטפת, עדיף על פני כל קורס לאנגלית שהכרתם. וזה רק קצה המזלג.

חסרונות העבודה בחו"ל

כמובן שלכל כוס יש גם את החצי הריק, כמו בכל דבר בחיים. קודם כל העבודה בחו"ל היא קשה מאוד, פיזית ומנטלית. העבודה היא באמת קשה. שעות העבודה הן ארוכות ולפעמים גם לא תרוויחו שכר מינימום. העבודה גם מלחיצה ולא מתאימה לכל אחד. יש המון אנשים שמגיעים ובסופו של דבר מחליטים שזה לא בשבילם וזו עבודה קשה מידי. חסרון נוסף הוא המרחק מהבית, לא תראו את ההורים והחברים שלכם כל יום. אם אין לכם אזרחות אירופאית כנראה שהעבודה עבורכם היא לא חוקית מה שנותן עוד פן של סיכון.

ריכזנו לכם את תמצית הוויכוח המתמיד האם עבודה בחו"ל היא שווה או לא. ובסופו של דבר ההחלטה היא בידכם. רק רגע לפני אתם מחליטים, חשבו על זה שכל מה שתחליטו בסופו של דבר ילמד אתכם ואתם לא תהיו מאוכזבים שעשיתם זאת. קחו הכל בקלות. על הכל אפשר להסתכל משני צדי המטבע הכל תלוי איך תיקחו את זה. גם אם קשה לא מוותרים וגם אם קצת עצוב, זה רק מלמד אתכם יותר על עצמכם.

Comments are closed.