לימודים בחו”ל

במדינת ישראל לרוב חיילים וחיילות משוחררים מתחילים לגשש את דרכם בעולם האזרחי, כאשר כמעט תמיד עולה ההתלבטות האם להתחיל ללמוד במוסד אקדמי, מה ללמוד, היכן ללמוד וכן הלאה. צומת דרכים זו מובנת במיוחד לאור העובדה כי בעולם המודרני על מנת להתפתח ולבנות קריירה יש לקבל את ההכשרה המתאימה, שלרוב נמצאת בין כתלי האקדמיה.

מדוע כדאי ללמוד בחו"ל?

אולם, בשנים האחרונות, אנשים רבים המעוניינים ללמוד תואר ראשון, מבקשים לבדוק גם את תוכניות הלימודים המוצעות על ידי אוניברסיטאות ומכללות בחו"ל. ישנן מספר סיבות לעניין הרב שמוצאים אנשים בלימודים בחו"ל:

1. מרכזים אקדמיים בעל שם ומוניטין גבוהים.
2. תוכניות לימוד ומרצים איכותיים יותר.
3. רצון לחוות מגורים במדינה אחרת.
4. חוסר יכולת להתקבל לתוכנית לימוד מסוימת בארץ.
5. המשך לימודי תואר שני.

מה המטרה שלך?

ניתן להבין מכך כי לכל אחד הסיבה שלו ברצון לעזוב את הארץ ללימודים בחו"ל. ישנם תארים שעדיף ללמוד בחו"ל כמו למשל לימודי מערכות מידע לתואר שני, תואר שני בפסיכולוגיה ועוד. כמובן שהשאלה שצריכה לעמוד בפני המעוניינים ללמוד בחו"ל היא מהי מטרת הלימודים, ומה הכיוון שלהם בחיים. למשל, סטודנטים המעוניינים בהמשך לימודים ומחקר באקדמיה לרוב בחורים לצאת ללימודים בחו"ל על מנת ללמוד שפות נוספות, להעשיר את מחקר וללמוד ממרצים בעלי שם עולמי בתחום הלימודים שלהם.

תנאי קבלה

יש לזכור כי על מנת להתקבל לתוכנית לימודים בחו"ל יש לעבור מבחנים שונים, כמו למשל, על מנת להתקבל ללימודי מערכות מידע, יש לעבור את מבחן ה-GRE. מבחן ה-GRE הינו מבחן הבודק את רמת האנגלית, כמו גם את רמת הידע האקדמי שיש לסטודנטים המעוניינים ללמוד לימודי מערכות מידע לתואר שני באוניברסיטה או במכללה. תואר שני מבוקש נוסף בחו"ל הכרוך בבחינה הינו תואר שני במנהל עסקים הדורש גם הוא מעבר של בחינת ה-GMAT. כמובן שעל מנת להתקבל יש לעבור את ציון מבחן הרף וצרף המלצות ממרצים מהארץ וכן הלאה.

לסיכום, ניתן לומר כי לימודים בחו"ל לא רק מעשירים את האופק האינטלקטואלי והנפשי של הסטודנטים כי אם גם פותחים דלתות לקראת משרות שונות וקריירה מרתקת ומקצועית שאולי בארץ הסטודנטים הללו לא יכלו להגיע אליה.

Comments are closed.