סוגי ויזות לארה”ב

חולמים להגיע לעבודה בארה"ב? משתוקקים לנשום קצת אויר של כוכבים, להיתקל באיזה סלב באמצע הרחוב או פשוט לעשות ערמות של כסף בזמן קצר כמו שרק בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות אפשר, יש דבר אחד שעומד בניכם לבין החלום והדבר הזה הוא ויזה. כל כך הרבה סיפורים לחשושים ואינספור שמועות מלווים אותנו בכל הקשור להוצאת ויזה לארה"ב, האם היא מאפשרת עבודה חוקית? כמה זמן היא מאפשרת שהייה? איך מוצאים אותה? על סמך מה מקבלים או לא מקבלים אותה??הגיע הזמן לעשות קצת סדר בבלגן ולהבהיר כמה נקודת שחשוב שתדעו.

ויזת תייר לארה"ב

מרבית העובדים שמגיעים לעבודה בארה"ב נכסים לגבולות המדינה על ידי ויזת תייר שהנפיקו בשגרירות האמריקאית בארץ. ויזה זו נקראת גם B1/B2. ויזת תייר לא מאפשרת עבודה באופן חוקי כל מטרתה הוא טיול או הגעה לארה"ב לשם ביקור משפחתי וכדומה. ויזת תייר ניתנת בדרך כלל לעשר שנים מלבד סייגים כאלה ואחרים. אלה מכם שמתכננים לעבוד מחויבים לא לציין זאת בראיון בשגרירות כי זו אחת הסיבות העיקריות מדוע קבלת ויזה זו נפסלת. השגרירות האמריקאית בודקת באופן קפדני ביותר שאין ברצונכם להגיע לעבודה בין אם לכמה ימים ספורים או להשתקע ולכן תצטרכו להוכיח לשגרירות האמריקאית על ידי הבאת מסמכים רלוונטיים שאין בכוונתכם לעבוד ב- USA, ככל שתביאו יותר מסמכים שמעידים על זיקה לארץ הסיכויים שלכם יגדלו. בדרך כלל האוכלוסייה שמתעניינת בעבודה בחו"ל היא אותה אוכלוסיה שהסיכויים שלה לקבל ויזה הינם יותר נמוכים כגון: חיילים משוחררים, צעירים לפני גיוס או אנשים שעובדים בעבודת ארעיות שלא מעידות על קביעות מספקת להוצאת הויזה.

ויזת עבודה לארה"ב

קיימת אפשרות להגיע לעבודה בארה"ב עם ויזת עבודה שנקראת H2B, הבעיה היחידה היא שבניגוד לשנים עברו מאד קשה להוציא ויזה זו עבור עבודה בעגלות. ויזה זו מאפשרת עבודה באופן חוקי, תשלום מיסים וקבלת "סקיורטי נאמבר", רבים מהאנשים מוצאים עצמם מפחדים מאד להיתפס על ידי ההגירה ובצדו השני של המטבע ישנם אנשים שבשום פנים ואופן לא מוכנים לעבוד במדינה זרה ולשלם להם מיסים כשהם אינם אזרחים מן המניין. ויזת H2B מונפקת במספר חודשים מוגבל של השנה, החודשים של החגים בהם הנהירה לעבודה בארה"ב היא הרבה יותר גדולה.
אלה מכם שבוחרים לטוס לארה"ב באמצעות ויזה זו מחויבים העובדים למצוא חברה ברחבי האומה שיש לה הקצאות לויזה זו ועליהם לקחת בחשבון שבזמן העבודה על סמך ויזה זו הם חייבים לעבוד בחברה שהנפיקה להם אותה.

ויזת סטודנט לארה"ב

דומה מאד לויזת העבודה היא ויזת הסטודנט שנקראת J1. רבים הצעירים שהגיעו לעבוד בארה"ב דרך הסוכנות היהודית במחנות קיץ מכירים את ויזה זו. ויזת J1 מאפשרת עבודה באופן חוקי על בסיס העובדה שמדובר בויזת התלמדות של העובד שמגיע ללמוד את העבודה בשבילה טס ולחזור לארץ מולדתו בה ליישם את מה שלמד.
ויזת J1 פחות שכיחה מפעם אבל בהחלט כאלה שטסים דרך הסוכנות היהודית בוחרים בתום תוקפה של ויזה זו לשנות סטטוס אל מול הקונסוליה האמריקאית מויזת סטודנט לויזת תייר.

Comments are closed.