סוגי עבודה בחו”ל

למרות שבארץ יש לא מעט אפשרויות תעסוקה עבור חיילים משוחררים וסטודנטים, האפשרות של עבודה בחו"ל קורצת מתמיד, כאשר זו מציעה תנאי העסקה נוחים, אפשרות להרוויח סכום לא מבוטל של כסף בתקופה מוגבלת, לרבות חוויות צרופות ולא שגרתיות באווירה אחרת ובמפגש עם תרבות ואנשים מכל העולם. עבודה מהסוג מצוינת עבור חיילים משוחררים חדורי מוטיבציה ורצון להרוויח לצד סטודנטים בחופשת סמסטר הפנויים לעבודה אינטנסיבית בין הסמסטרים. אפשרויות העסקה בחו"ל הינן מגוונות ומותאמות לצרכים שונים. להלן מספר אפשרויות להעסקה במסגרת עבודות בחו"ל המיועדות לאלו המגיעים נטולי ניסיון או מיומנויות קודמים ולאנשי מקצוע המעוניינים להעתיק את מקום מגוריהם לחו"ל.

עבודות מזדמנות בחו"ל

אפשרויות העסקה מזדמנות בחו"ל מגוונות, כאשר מדובר בעבודה המוגדרת לתקופה מראש, והאפשרויות כוללות תחומי עיסוק שונים החל ממכירות בקניונים, ציורי שמן, מנעולנות, הובלות, ועד עבודה בחו"ל באוטו גלידה. עבודות מהסוג אינן דורשות התחייבות לטווח ארוך, וכן גם לא נדרשים כישורים מיוחדים מלבד מוטיבציה, נחישות וברק בעיניים. החברה העומדת מאחורי הצעת העבודה אחראית על ההכשרה לתפקיד ועל תנאי העסקה נוחים, כולל לינה משותפת עם יתר הצוות. היתרון הבולט בעבודה מהסוג הוא בהיותה מתאימה לכל המעוניין, ללא דרישת ניסיון או מיומנויות קודמות, אפשרות להרוויח משכורת לא רעה הבנויה מבסיס ועמלות על מכירות ואפשרות לחוויה אחרת- מאתגרת ומגוונת.

שליחות מהמדינה

גופים השייכים למדינת ישראל ונציגויות שונות מציעות מגוון רחב של תפקידים עבור אזרחי הארץ מעבר לים. הצעות עבודה מהסוג כוללות עבודה בשגרירויות, קונסוליות, משלחות רשמיות, הסוכנות היהודית, תנועות הנוער, קק"ל ועוד. על מנת להתקבל לעבודה מהסוג יש צורך להיות מועסק באותו הגוף במסגרת עבודה בארץ או להתמודד לתפקיד במסגרת מכרזים המתפרסמים באמצעי המדיה השונים, כאשר תנאי עסקה משתנים בהתאם לתפקיד, לגוף המגייס ולארץ אליה מיועדת המשרה. מדובר בעבודה במסגרת תקן מסוים (כולל תנאי העסקה וסמכויות מוגדרות) מטעם ארגון או גוף גדולים, שמהווה ערך מוסף בקורות חיים, כאשר לגבי כל הבירוקרטיה דואג הגוף המגייס, לרבות אישורי עבודה, שהייה במקום וכיוצא בזה.

רילוקיישן

אפשרות נוספת שיש לעבודה בחו"ל הינה עבודה המחייבת מעבר לארץ אחרת- רילוקיישן, כאשר לרוב מדובר בהצעת עבודה מטעם החברה בה מועסקים ולה סניפים בחו"ל. מדובר באפשרות לעיסוק בתפקידים מקצועיים, המחייבים התמקצעות, ידע וכישורים החיוניים לתפקיד, כמו גם היכרות מעמיקה עם מוצר או טכנולוגיה של החברה. לצורך תפקיד שכזה נדרשת בקיאות בשפה המדוברת במקום היעד ברמה עסקית, כאשר עבודה מהסוג מציעה תגמול בהתאם ולפעמים אף סידורי תעסוקה עבור בני הזוג המעתיקים גם הם את מקום המגורים לטובת העבודה החדשה.

Comments are closed.