עבודה באירופה – לא הכל זוהר

חשבתם שעבודה באירופה היא הדבר הנוצץ שאתם רואים בראש שלכם, שתגיעו ליבשת שכל כך שונה מישראל, בה יש הזדמנות שווה לכולם, שתקומו בבוקר, תשתו קפה אירופאי משובח, תלכו לעבודה מגניבה כל בוקר, תרוויחו כסף באירו, תחסכו המון על מחייה, ולאחר חצי שנה תחזרו לארץ עם הכסף שכל כך רציתם, ושהסכמתם לעבוד קשה ולעשות את זה. כיום, המציאות היא לא כזו.

עבודה באירופה - בעידן של ימינו

המציאות כיום היא שעבודה באירופה לא מומלצת כמעט בכלל, אלא אם כן יש לכם אזרחות אירופאית והחלטתם להגיע לאנגליה או גרמניה, שהן בערך המדינות היחידות שעוד יש סיכוי להרוויח שם כמה פרוטות.
אירופה חיה עכשיו במציאות שונה מאוד ממש שהיא הייתה מורגלת במשך עשרות השנים האחרונות. המצב הכלכלי במדינות אירופה הוא בלתי נתפס, איטליה נמצאים בחובות של 2 מיליון אירו, ספרד בחובות של מעל לטריליון אירו, ושלא נתחיל לדבר על המצב של יוון, צרפת ואפילו מדינות סקנדינביה. עתה המצב מתחיל להתברר והעולם מתחיל להבין שאירופה לא תוכל לעמוד בהתחייבותה על החזרת החובות בהם טבעה.

עבודה באירופה לצד כלכלה חלשה

בגלל האופי האירופאי המפורסם באיכות החיים הגבוהה של תושבי אירופה, אדיבות האירופאים ואורך החיים שהם מנהלים, המצב הכלכלי ממש גורם לפאניקה אצל האוכלוסייה האירופאית, אפילו בגרמניה שם המצב הכלכלי יציב, ישנו חשש רציני לגורל הכלכלה, מפאת העובדה שבסופו של דבר, ייתכן וגרמניה תצטרך לייצב את הכלכלה בהלוואות שכנראה לא יכוסו לעולם.
ה"תקופה היפה" של אירופה כנראה הגיעה לקיצה, פחות ופחות סטודנטים רוצים להגיע ליבשת , אין מקומות עבודה באירופה נגישים כמו פעם והממשלות לא עושות צעדים משמעותיים לקיצוץ התקציבים, כדי לא לשנות את האווירה האירופאית ולגרום לאימה ברחובות המדינות האירופאיות.

עבודה באירופה - משברים כלכליים

אירופה לא עמדה במשבר הכלכלי הקודם של אירופה, שהיה במאה הקודמת, והמצב הכלכלי דחף אותה למאורעות איומים, דברים שאפשר לזכות לראות קצת מהם גם במשבר הנוכחי, אירופה ממשיכה להאשים אחרים במצבה העגום, למרות שאין קשר לדבר.
לאור הנתונים הללו, עבודה באירופה לא מומלצת, גם אם יש לכם אזרחות אירופאית ואתם רק רוצים לעבוד בעגלות למשך תקופה מסוימת. אירופה היא יבשת מאוד יקרה, המטבע מאוד יקר, ובעבר המחירים היקרים היו הגיוניים בגלל השכר שתואם למחירים. כיום להרוויח כסף באמת טוב בעבודה באירופה יהיה דבר מאוד קשה, והמחירים נשארים אותם מחירים.
המצב הכלכלי כבר התחיל לחלחל לתודעת האירופאים, הם קונים פחות, הקניונים ריקים יותר ולמרות אורך החיים הראוותני, רבים מסתפקים במוצרים זולים יותר, הקניות כבר לא כמו שהן היו בתקופות יותר טובות באירופה.

כדי לחשוב פעמיים לפני שטסים לעבודה באירופה

אז נכון עבודה בחו"ל ממש פה מעבר לים נשמעת מאוד מושכת, הטיסה קצרה וזולה יחסית, הסיכון פחות רציני משום שהבית במרחק של כמה שעות בודדות, אבל החוויה שתעברו שם לא תהיה אותה חוויה כמו ביבשת אחרת, בה המצב הכלכלי יותר טוב. תחסכו לעצמיכם את התסכול. אל תקשיבו לכל מה שמבטיחים לכם בעבודה באירופה, אנחנו כאן בארץ לא רואים מה שבאמת הולך שם. אפילו בתור תיירים המצב הכלכלי לא מורגש, אבל להפוך להיות תושב אירופאי, שחי ועובד ומסתמך על כספם של אחרים, זה דבר אחר לגמרי.
בנוסף למצב הכלכלי הרעוע של אירופה, גם האנטישמיות לוקחת חלק בהמלצתנו להימנע מעבודה באירופה.
צרפת, אנגליה וכמו שראינו בחדשות לאחרונה גם יוון, יוצאות בהפגנות אנטי-ישראליות, דת האיסלאם הפכה להיות הדת השולטת במדינות רבות, ואין מה לעשות, דבר זה משפיע על הקשר ביננו לבין אותן מדינות.

אז לאן כן לטוס??

תחסכו מעצמכם את הסיכון המיותר, תוציאו עוד קצת כסף על טיסה, ותעבדו במקום שיבטיח לכם הצלחה כלכלית. אם יש לכם אזרחות אירופאית, תוכלו לעבוד בצורה חוקית במקומות אחרים בעולם כמו אוסטרליה, שם המצב הכלכלי יציב, מגיעים לשם הרבה ישראלים, אין גילויי שנאה (משמעותיים) כלפינו ותוכלו לנצל את האזרחות שלכם בצורה הרבה יותר טובה.

Comments are closed.