הכנות לטיסה

סגרתם את הכל. בחרתם את החברה שמתאימה לכם ביותר, בחרתם את הלוקיישן שאליו אתם רוצים לטוס, ועכשיו הגיע הזמן לספור את השבועות, הימים ואת השעות עד לרגע שתעלו על המטוס ותתחילו את החיים החדשים שלכם, תתחילו לספוג את החוויות ואת הסיפורים שילוו אתכם לכל החיים. אז לפני שאתם כבר מזמינים מונית לנתב"ג כדאי לבדוק שהכנתם את כל מה שצריך בשביל שתהיו מוכנים לעבודה בחו"ל. עשינו פה צ’ק ליסט נוח שתוכלו להשתמש בו כשאתם מתחילים להתכונן לרגע שלו חיכיתם (הסדר הוא אקראי, ולא לפי חשיבות):

עבודה בחו"ל - ספיצ’ים

לעבור על הספיצ’ים כמו שצריך! לא כדאי להגיע לחברה בחו"ל ולהבין שאין לכם מושג על מה מדברים איתכם, ואתם לא יודעים בכלל מה זה פילינג לגוף. אז כדיי להיות מוכנים מראש, וגם לעשות רושם כמו שצריך, כדאי לחזור על הספיצ’ים, ללמוד אותם מול המראה או עם אימא וגם להתאמן על האנגלית!

עבודה בחו"ל - מה אורזים?

לארוז רק את הדברים החשובים!!! חבל לארוז יותר מדיי ולסחוב מזוודה כבדה מדיי ובסוף לא תשתמשו בחצי מהדברים!! חפצים נצרכים – מגבת, סדין, כלי רחצה, מברשת שיניים, בגדים לעבודה, בגד ים (יצא לכם להשתמש בו), בגדים לשינה, בגדים ליציאה, משהו חם, פלאפון (לא חובה). וזהו! אל תארזו יותר מדיי, הכל תוכלו לקנות במדינה אליה תגיעו, ואתם תהיו רוב היום בקניון אז תהיו בטוחים שיהיה לכם מתי לקנות.

עבודה בחו"ל - ביטוח נסיעות

אתם ממש לא רוצים לטוס כשאתם לא מבוטחים. אם תצטרכו ללכת לרופא, או שחס וחלילה תצטרכו להתאשפז, הטיפולים יכולים לעלות לכם אלפי שקלים. תוכלו למצוא חברות ביטוח שיבטחו אתכם בדולר ליום ותהיו מכוסים עד אלפי שקלים לכל טיפול וצורך! הביטוח יכול להיות כולל גם ביטוח למזוודה ועוד.

כרטיס אשראי בינלאומי

להוציא כרטיס אשראי בינלאומי יקל עליכם בהרבה מאוד דברים. תוכלו להפקיד את הכסף שאתם מרוויחים בחשבון הישראלי שלכם, ובמקרה הצורך תוכלו להוציא מכל כספומט כסף במטבע של אותה מדינה שאתם נמצאים בה בלי שום בעיה! קחו בחשבון שהעמלות גבוהות בדר"כ, ולכן תנסו להימנע מלעשות את הפעולה הזאת כמה שיותר.

הסעה

לבדוק שיש לכם הסעה לנתב"ג! כן זה נשמע מוזר, אבל הרבה אנשים מסתמכים על הרכבת, והיא לא פועלת בכל שעות היום וגם לא בסופי שבוע. אז כדאי לבדוק מראש שאימא, אבא או אחד החברים ילוו אתכם לשדה תעופה ולא תצטרכו לבדוק על מוניות ב300 שקל ספיישל לשדה בדקה ה90.

כסף מקומי

תמירו כסף מראש. אל תחכו לרגע האחרון. אם זה דולר או יורו, את ההמרה של הכסף תעשו באחד הדוכנים של המרת המטבע או אפילו בדואר, בשדה תעופה הם לוקחים עמלה מאוד גבוהה, חבל לא לחסוך את הכסף ולהוציא אותו על דברים יותר חשובים.

אלה בעצם הדברים הכי משמעותיים שתצטרכו לעשות ולסדר כשאתם מכינים את עצמכם ל עבודה בחו"ל . כמובן שההכנה הכי חשובה היא ההכנה הנפשית. אתם עכשיו יוצאים להרפתקה מאוד גדולה ואולי הכי משמעותית שתעברו. חשוב מאוד להיפרד מהמשפחה ומהחברים כמו שצריך, יכול להיות שלא תראו אותם הרבה זמן (יש הרבה אנשים שנשארים בסופו של דבר יותר מחצי שנה ושנה בחו"ל). תנצלו כמו שצריך את הזמן האחרון שיש לכם בארץ, אתם עוד תתגעגעו לחומוס ולפלאפל הפינתי, ותתכוננו להיות עצמאיים עכשיו, אתם תהיו אלה שתדאגו לכסף שלכם, לאוכל שתאכלו ובעצם לכל מה שתעשו עם עצמיכם בזמן שלכם.

Comments are closed.