עבודה בחו”ל לתקופה קצרה

מתעניינים רבים בנוגע לעבודה בחו"ל מוצאים עצמם מתלבטים מאד לאן כדאי להם לטוס, מה יותר מעניין אותם ומה מושך אותם יותר. ברמה העקרונית התשובה לשאלות הללו היא אינדיבידואלית כל אדם מתעניין בדברים שונים ואחרים אבל ישנם כמה טיפים קבועים מראש לבחירת מקום עבודה בחול שיוכל לענות על הצרכים של כל אחד ואחד מכם. חשוב מאד שמי שטס יפנים את העובדה שאין חוקיות ואין טעם לחפש תבניות קבועות מראש, זה שחבר הצליח במקום מסוים לא מעיד על כך שגם אתם תצליחו או להפך, לכן השיקולים שיוצגו כאן מציגים הערכה יחסית גסה בהקשר לעובדים שעבדו בחו"ל.

עבודה בחו"ל - לחסרי ניסיון

חייבים לעשות הבחנה בין עובדים ותיקים לכאלה שהם חסרי ניסיון בתחום ה עבודה בחו"ל , הבחנה הזו די ברורה הרי שמי שיש לו ניסיון יודע ומכיר את העבודה ויכול למדוד את ההצלחה שלו פחות או יותר. צעירים חסרי ניסיון שרוצים להגיע לתקופה קצרה של שלושה חודשים למשל, כגון סטודנטים בחופשה, צעירים לפני גיוס וכ’ו צריכים לעשות מספר שיקולים שונים בעת בחירתם מקום עבודה בחו"ל. ראשית הנחת היסוד הבסיסית שחייבת להיות טבועה בכל עובד בעבודות בחו"ל היא שהמטרה העיקרית היא כלכלית גרידא!!! אתם רוצים לעשות כסף!!! אתם צריכים להיות רעבים לכסף!!! אתם צריכים להיות ממוקדי מטרה!!!! מי שמחפש טיולים, חוויות ויש לו כמה מליונים בבנק או אבא שבאופן קבוע משחרר מזומנים כדאי לכם לעשות אחורה פנה, עבודה בחו"ל לא בשבילכם! לא בגלל חוסר בכישרון או יכולת חס וחלילה פשוט בגלל רעל בסיסי ותאבון לכסף שהם הנוסחה המרכזית להצליח בעבודה בקנדה למשל. השיקולים המרכזים לבחירת מקום עבודה בחול לחסרי ניסיון הם: השפה, ניסיון במכירות בארץ ונקודת פתיחה כלכלית.

עבודה בחו"ל -דוברי שפה זרה

ובכן השפה היא פרמטר משמעותי לכל הטסים לעבודה באירופה לתקופה קצרה, אלה מכם שהאנגלית שלהם מקלוקלת באופן משמועתי חייבים לקחת בחשבון שהם יצטרכו לעשות עבודה רצינית לפני שיטוסו וכמובן במהלך העבודה עצמה. אם יש לכם פריצות אחרות כגון מישהי שדוברת ספרדית, או איזה צפרוקאי שיודע צרפתית אל תעמידו את עצמכם בניסויים שאין לכם זמן אליהם וטוסו לעבודה בחו"ל במדינות שדוברות את השפה שאתם הכי שולטים בה, אחרי עברית כמובן 🙂

עבודה בחו"ל - ניסיון במכירות

אי אפשר בשום צורה שהיא להשוות את העבודה באוסטרליה למשל בתחום המכירות לעבודה בארץ. אפילו אם בארץ אתם עובדים 15 שעות ואפילו אם בארץ את מורחים קרמים למחייתכם ואפילו אם אתם מאפרים מקצועיים, העבודה בחו"ל תציב מולכם אתגרים חדשים בתחום שלא הכרתם. סוכני מכירות טובים לא משנה איפה על הגלובוס, אם בעבודות בארה"ב או בארץ, בדרך כלל משתייכים לאותו זן עם אותו פירוט מק"ט: כריזמה, דינמיות, פלפליות, קצת חוצפה, השגיות והרבה מאד מוטיבציה. אם עבדתם בארץ בתחום המכירות תדעו להעיד על עצמם מה הכמות של אותם המרכיבים של מוכר מוצלח שטומנה בכם וזה יהיה איזשהו מדד להתאקלמות שלכם בעבודות בחו"ל.

אם יש לכם קצת חסכונות תוכלו להרשות לעצמכם לקחת סיכון גדול יותר ולטוס למקומת רחוקים יותר כמו עבודה באוסטרליה, עבודה בארה"ב או עבודה בדרום אמריקה. אם אין לכם יותר מידי ג’ובות לבזבז אל תחשבו פעמים וטוסו לעבודה במקום קרוב, כמו עבודה באירופה למשל.

Comments are closed.