עבודה בספרד

ספרד, אחת המדינות הכי מתויירות באירופה. היא ממוקמת בדרום – מערב אירופה וגובלת במדינות צרפת מצד אחד ופורטוגל מצדה השני. ספרד היא מדינה רב גונית שמאגדת בתוכה כל כך הרבה תרבות והיסטוריה, שאפילו רק ביקור קצרצר בספרד תיתן לכם השראה וחוויות שילוו אתכם לאורך זמן רב. חוץ מהנופים שכוללים יערות, מישורים, חופים מדהימים, הארכיטקטורה המיוחדת והמקורית וכמובן התושבים של המדינה הזו קיים פן אחד שאת הייחוד שלו תראו רק בספרד – האמנות הספרדית. לאוהבי האמנות ספרד היא ממש פנינה מבחינת האמנים הדגולים שיצאו מהמדינה המופלאה הזו ולכן חובבי אמנות רבים מחפשים עבודה בחו"ל בתחום הזה. אם זה בתור מדריכי טיולים, מארחים במוזיאונים או מורים שבוחרים ללמד את תלמידיהם בגבולות ספרד, עבודה בספרד בכל מה שקשור לאמנות, לא תחסר.

אחד האמנים הגדולים ביותר בעולם שחי ועבד בספרד הוא אנטוני גאודי. אפשר להגיד שכל ברצלונה סובבת סביב גאודי, תמצאו שילוב מושלם של אדם גאון, קצת מטורף שמצא את הדרך לבטא את כישוריו ברחבי העיר. הצבעוניות המובהקת היא אחד המוטיבים הבולטים ביותר בעבודותיו של גאודי, לכן גם כשתטיילו ברחבי ברצלונה לא תוכלו שלא להבחין במבנים צבעוניים, בצורות מפותלות וביצירות ענקיות, מכל המובנים.
האטרקציות המרכזיות שתמצאו בברצלונה הם יצירותיו של גאודי:
סגרדה לה פמיליה:
זהו הפרויקט הרציני ביותר של גאודי, והוא נחשב לאתר המרכזי ביותר בברצלונה. אנשים נעמדים בתור מהשעות המוקדמות של הבוקר, ועומדים במשך שעות רבות על מנת להיכנס אל תוך הכנסייה הזו, שהעבודה עליה אפילו לא בתהליכי סיום. למי שעוסק בשימור מבנים, ייתכן שעבודה בספרד בתור משמר המבנה תהיה דבר מאוד מעניין ומרתק בשביל מי שמתעסק בנושא זה. תוכלו להיות ממש חלק מההיסטוריה ולבנות את אחד המבנים החשובים והמרכזיים ביותר בתרבות ספרד וברצלונה.
ארמון גואל:
מהמבנה הזה מיליוני אדריכלים ברחבי העולם שאבו את השראתם. תוכלו להיכנס לתוך המבנה, לטייל על הגג ולבחון את עבודתו של האמן בצורה הקרובה ביותר. בתור אדריכלים שמגיעים לעבודה באירופה , אתר זה הוא חובה בהחלט.
קאסה באליו:
שנקראת גם “הבית עשוי העצמות”. הבית כולו בצורה של דרקון גדול ומאיים. מה שנותן לו אופי וצורה יוצאת דופן ומיוחדת באופן כל כך משמעותי. גם האתר הזה נותן השראה למי שמחפש אותה ולא חסרים אמנים שניסו להעתיק את היצירה הזו ולבנות מבנים שמזכירים אותו בהרבה אופנים.
פארק גואל:
כל תייר שמגיע לברצלונה, כל תושב שרוצה קצת נחת ואפילו צעירים שמגיעים לעבודה בחו"ל יגיעו בסופו של דבר למקום הקסום הזה. פארק שלם שנבנה בצבעים, בפסיפס, צורות והרבה מוזיקה (גם אם היא לא נשמעת). כמובן שבספרד תוכלו למצוא עוד אמנים מפורסמים לא פחות – כמו סלבדור דאלי, וינסנט ואן גוך ועוד. אך אין עוד אמן שהשאיר על ספרד חותם כזה כמו גאודי. גם סטודנטים רבים לאמנות שמתמחים על האומן הזה ימצאו בכל פינה, ישבו באחת מהמקומות שבנה, יציירו את יצירותיו ויקבלו ממנו את ההשראה לה הם חיכו.

לסיכום, לחובבי האמנות, העיצוב והאדריכלות יש דבר גדול שמחכה להם ממש כאן מעבר לפינה, במדינה המיוחדת הזאת שנקראת ספרד. תוכלו למצוא בה הכל – למי שרוצה לנפוש בחופשה מפנקת תוכלו ללכת לחופים המפורסמים, למי שרוצה טיול בטבע תוכלו לטייל בצפון המדינה וגם למי שמחפש עבודה באירופה בכל מה שקשור לאמנות האפשרויות כאן אינסופיות כמעט בכל רחבי המדינה.

Comments are closed.