עבודה מסביב לעולם

ידועה העובדה כי אלפי ישראלים בכל שנה הולכים לנסות את מזלם, לטוס לאיזשהו יעד בעולם, לעבוד תקופה מסוימת שיכולה לנוע בין 3 חודשים לשנה ויותר ולנסות לחסוך כסף גדול בזמן קצר. רגע אחד לפני שאתם כבר מתחילים לארוז, חשוב לבדוק כמה דברים בשביל להבטיח שתגיעו למקום הנכון ביותר בשבילכם.

המקומות המבוקשים לעבודה בחו"ל

אז ישנם כמה יעדים מועדפים לישראלים, פה נציג את היתרונות והחסרונות של כל מקום:

1. ארה"ב: ארה"ב היא ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות באמת. האמריקאים ידועים באהבה שלהם לקניות, לצרוך ולבזבז הרבה כסף בקניונים ולכן ארה"ב היא המוקד הראשי לישראלים שבאים לעשות את הכסף הגדול. כן, הכל נראה כאן ורוד ומושך אבל חשוב לדעת את הדברים הבאים- יש צורך בויזת תייר בשביל רק להיכנס למקום, אם אתה חייל משוחרר קבלת הויזה היא לא דבר מובן מאליו. אם קיבלת ויזת תייר יש סיכון שתגיע לעבוד ומשטרת ההגירה תגיע אליך ואז בכלל זה בלאגן של מעצר וחותמת שחורה ולא כדאי להגיע לזה. מה הפתרון - או שתעבוד אם יש לך אזרחות אמריקאית או אפשרות להוציא אשרת עבודה (על תקן סטודנט למשל). או שתיקח את הסיכון אבל תקטין את הסיכויים בבדיקת המקום שאתה מגיע אליו. שהמקום לא יצעק "אנחנו ישראלים שעובדים לא חוקי", שהחברה תהיה חוקית ומשלמת מיסים וכמובן שתגן על העובדים שלה.
דבר נוסף בעבודה בארה"ב הוא הפוטנציאל הכספי במקומות מסוימים. את ארה"ב גילו הישראלים לפני 10 ויותר שנים. כמובן איפה הכל התחיל – ניו יורק, לאס וגאס מיאמי, מה זה אומר?!?! המקום שורץ כבר ישראלים!!! כבר לא סובלים אותנו שם, כבר כולם מכירים את מוצרי ים המלח והספיצ’ים והסלזמנים דיי אין יותר כסף במקומות האלה. בגלל זה כדאי ללכת למקומות קצת פחות "חמים" אבל עדיין עם הרבה כסף (כמו קולורדו, טקסס, שיקגו ועוד..)

2. אוסטרליה – ניו זילנד: אוסטרליה וניו זילנד הם יעדים מאוד חמים בשבילנו הישראלים. אלה מקומות עדיין דיי "בתוליים" בכל הנוגע לעגלות, הם אנשים חמים ונעימים ואלה מקומות עם הרבה כסף! מה גם שהשעות עבודה שם מפנקות מאוד מ9:00 בבוקר עד 17:30 והכסף מדהים. החיסרון בעבודה במקומות האלה זה בעיקר כרטיס הטיסה, אוסטרליה וניו זילנד נמצאות בקצה השני של העולם והכרטיס יכול להגיע לכפול מכרטיס לארה"ב! חשוב לקחת את זה בחשבון. לאוסטרליה יש גם צורך בויזת תייר אך לא צריכה להיות סיבה לא לקבל אותה.

3. אנגליה: אנגליה גם כן ידועה בעולם בתור מקום עם הרבה כסף. רוב העבודות באנגליה ממוקדות באיזור לונדון, שם נמצאים הקניונים הגדולים והתיירים הרבים. תרוויחו בלירות שטרלינג שזה מטבע מאוד חזק ותרבות הצריכה של האנגלים גם מהווה יתרון ענק לנו הישראלים. הקרבה לארץ תתן לכם כרטיס זול וטיסה קצרה מה שמקל מאוד.
החיסרון – החוקיות דבר ראשון, באנגליה לא שווה לקחת את הסיכון שהוא גדול מאוד בעבודה לא חוקית, תוכלו לעבוד רק אם תהיו בעלי דרכון אירופאי וגם אז תשלמו מיסים. בנוסף הלקוחות שלכם יהיו אנגליים, שלהם אופי שלא כולם מסתדרים איתו, יש שיגידו שהם סנובים ומתנשאים.

4. קנדה: הדבר הכי קרוב לארה"ב שתוכלו למצוא. קנדה מושפעת מאוד מארה"ב בתרבות הצריכה ושוק ההון, יתרון בולט מאוד! גם לא צריך ויזה כדי להיכנס לקנדה והקנדים עם מדהים! נחמדים אדיבים וסבלניים. אם לא תקבלו ויזה לארה"ב ותרצו את הדבר הכי קרוב הייתי ממליצה על קנדה. החיסרון – כרטיס הטיסה שיכול להגיע לסכומים גבוהים בגלל המרחק מהארץ, והמזג אוויר הקשה ששורר בחורף הטמפ’ מגיעה למינוס 20 בקלות.

לאחר שבחרתם לוקיישן

בדקתם איזה מקום מתאים לכם ביותר ואתם חושבים שתוכלו להפיק ממנו את המירב? עכשיו חשוב לבדוק את התקופה שתרצו לטוס בה, מתי זה זמן חם לטוס, אם זה הכריסמס או הקיץ ולאן כדאי בתוך המדינה – עיר מרכזית, או מקום צמוד.
יש אין ספור אופציות לעבודה בחו"ל , חשוב לא להיות שאננים ולקפוץ ישר על כל מה שאתם רואים אלא לבדוק קודם, במה כדאי לי בכלל לעסוק? עגלות? ציורי שמן? מה למכור? זה משתנה מאישיות לאישיות.
וכמובן – החברה שאיתה תטוס. איזה תנאים אתה מקבל? האם החברה חוקית? באיזה קניונים היא עובדת? וכו’. זה תהליך אולי מעצבן אבל חשוב.

עבודה מסביב לעולם תיתן לכם את המענה לכסף מדהים בזמן קצר, לחוויות של החיים שלכם, לניסיון חיים שתקבלו מהשהות והעבודה באופן העצמאי רחוק מהבית. מהחוויה הזאת תוכלו רק להרוויח, ולא רק כסף גם ידע ועצמאות.
בהצלחה!!!

Comments are closed.