עבודות פופולריות לחיילים משוחררים

אנחנו שמחים לבשר לך כי ימי הכפכפים באמבטיה נגמרו, השמירות בש.ג לא ישובו, הדקרון המחניק בקיץ כבר מאחורייך והכי חשוב ימי התפרנות הסתיימו לאלתר. חיילים משוחררים הם ללא ספק הצעירים המבוקשים ביותר עבור חברות כוח אדם למיניהם. חייל משוחרר הוא בהרבה מקרה חומר ביד היוצר, וזו הסיבה מדוע מעסיקים רבים רודפים אחרייך. שלב הלבטים שאחרי צה"ל הוא שלב שצריך לנצל אותה לצמיחה, גדילה ושאילת שאלות, אל לכם ללכת אחרי כל הצעה מפתה, הרי שכל משכורת מעל 700 שקל בחודש מתחילה להישמע כבר יותר טוב. אבל בנינו גם 5,000 שקל בחודש זה גרושים כאשר צריך לקחת בחשבון, חיסכון לטיול בעולם, חסכון ללימודים ואפילו סתם חיים במדינת ישראל היפה אך היקרה. בעידן של שנות האלפיים ישנן 3 הצעות עבודה שחיילים משוחררים בוחרים לעסוק בהם: מלצרות, עבודה מועדפת ועבודה בחו"ל. הנה מידע קצרצר על כל אחת מהן.

מלצרות

מלצרות, מלצרות, מלצרות , כמה עצוב שבישראל של שנות ה-2000 להביא לאנשים מים או פסטה אלפרדו זו אחת העבודות המכניסות ביותר עבור צעירים ישראלים. עבודה במלצרות היא עבודה קשה פיזית אך מנוונת אינטלקטואלית. לא צריך להיות גאון גדול לקחת הזמנה מסועד, להקליד אותה על המחשב ואז להניח אותה על שולחנו, אבל ההליכה מצד למצד ברחבי המסעדה ולעיתים הלחץ שעלול לצוץ כאשר יש הרבה לקוחות, זה דבר שלא כל אחד יכול להסתדר איתו. קיימות המון מסעדות שיכולות לספק עבורכם הכנסה של למעלה מ-10,000 בחודש, הכל שאלה של כמה משמרות תתנו ועד כמה פלצנית המסעדה בה תעבדו. בדרך כלל מסעדות גורמה, מסעדות שף הרווח של המלצרים הוא גבוה יותר. כמו כן ההיתלמדות לעבודה היא קשה יותר, כיוון שהתפריט גדול ויש הרבה מה ללמוד. כיום מרבית המסעדות בישראל עובדות על טיפים משותפים למלצרים, כלומר, הטיפ שכל מלצר קבל למעשה מתחלק עם כל המלצרים שעבדו איתו באותה המשמרת. היתרון הוא שזה יוצר פחות בעיות עם שאר חברייך המלצרים, החיסרון- בטיפים אישיים עושים יותר כסף.

עבודה מועדפת

עבודה מועדפת עבור חיילים משוחררים יכולה להיות בתחנת דלק, בצוות בידור, עבודה במלונות באילת, טיפול בקשישים, אבטחה וכדומה. הרעיון בעבודה מועדפת היא עבודה למשך 6-9 חודשים בהם ברוב המקרים הרווח הוא שכר מינימום כאשר בסופם מקבלים מענק של כמה אלפי שקלים תלוי במקום העבודה. חישוב פשוט של המענק בחלוקה למספר החודשים בו עבודה בעבודה במועדפת מראה כי מדובר בסך הכל בתוספת של 2-3 שקלים למשכרות בכל שעה, כלומר להרוויח משכורת גבוהה במעט מאד מהמינימום במסווה של מענק אחרי תקופה מסוימת. החסרונות: עבודה שוחקת והתחייבות לתקופת עבודה מוגדרת על מנת לקבל את המענק. יתרונות: אנחנו לא מצאנו...

עבודה בחו"ל

עבודה בחו"ל היא אחת מהעבודות הפופולריות עבור חיילים משוחררים. העבודה בחו"ל המבוקשת ביותר היא בתחום המכירות בקניונים, אחריה ברשימה מכירת ציורי שמן מדלת לדלת, אבטחת ספינות, אופר ועוד כל מיני חלטורות שאין צורך לציין. מכירות בקניונים או בשפת העם: עגלות, זו ללא ספק אחת העבודות הקשות ביותר, המתישות ביותר והמעיקות שקיימות היום בשוק, אך לצד זה זו העבודה המספקת והמתגלמת ביותר הן מבחינת כלכלית, מנטלית והתבגרות אישית. השעות הארוכות, הניסיון, לשכנע אנשים בשפה זרה, המרחק מהבית, האקלים השונה, הייאוש, התסכול, הבלבול, כל זה נגמר אחרי חודש בעבודה בחו"ל ואז הכסף מתחיל לזרום. המשכורת הממוצעת כיום בעבודות בחו"ל עומדת על 6,000 דולר בחודש, וזה רק מוכר ממוצע. מדובר בעבודה שהשמיים בה הם הגבול ומשכורת יכולה להסתכם גם ב-13,000 דולר בחודש...מה שיפה ומה שקשה הוא שהכל פשוט תלוי בך!

Comments are closed.